Whatsapp

Ağrı Terapisi

Ağrı Terapisi

Ağrı bir bölgedeki problemin vücut tarafından kendini ifade etme yöntemidir. Biorezonans terapisi o bölgede bloke olmuş enerjiyi tekrar harekete geçirerek, ağrıdan kurtulmayı sağlar.

Biorezonans ile akut ve kronik ağrılar kısa sürede  giderilmektedir.

Terapi sırasında, ağrılı bölgeye ait frekanslar belirlenir ve o bölgeye gönderilen küçük elektromanyetik frekanslarla tekrar enerji akışı sağlanır.

Migren :

Migren, soğuk bir terleme ile gelip, başın ve yüzün yarısını kaplayan şiddetli bir baş ağrısıdır. Başın bir bölgesinde başladığından yarım baş ağrısı olarak da bilinir. Bazen  baş ağrısına göz, kulak, ense ve sırt ağrıları eşlik eder.  Giderek şiddetlenir, genişler, kafa yarısını veya tamamını etkiler. Başın yarısında zonklamalar, bulantı ve kusma görülebilir.

Bazen dayanılmayacak kadar şiddetli olan  migren ağrıları, birkaç saat sürebileceği gibi, günlerce de devam edebilmektedir.

Biorezonansın başarılı olduğu alanlardan biri baş ağrılarıdır. Özellikle migren ağrılarında biorezonans tamamlayıcı bir etkiye sahiptir. Klasik tedavilerden farklı olarak,  ilaçsız ve yan etkisiz bir yöntem olan biorezonans terapilerinde başarı oranı oldukça yüksektir.

Migreni Tetikleyen Faktörler :

Stres : heyecan, gerginlik, yorgunluk ve yoğun duygular migrenin başlamasına neden olabilir.

Hormonal değişiklikler: kadınların büyük çoğunluğunda migren atakları adet döneminde sıklaşır ve şiddeti artar. Bazı kadınlarda ise ataklar sadece adet döneminde olur.

Bazı yiyecek ve içecekler : yiyecek ve içeceklerdeki bazı maddeler damarların genişlemelerine neden olarak, bazı maddelerse dolaylı olarak ağrıyı başlatabilir. Örneğin alkol doğrudan etki ederken, kafein ve nikotin dolaylı olarak etki etmektedir.

Uyku : fazla uyku ve uykusuzluk migren ağrısını başlatabilir.

İklim değişiklikleri : bazı migren hastaları iklim ve hava  değişikliklerinden etkilenebilmektedir.

Kokular : Ağır kokuların bazıları migreni tetikleyebilir.

Migren, birçok faktöre bağlı bir ağrı tipi olduğundan, özel bir protokol uygulanmaktadır. Bu nedenle   stresi kolay yönetmek için Bach Çiçekleri seansı,  tetikleyici yiyecek ve içecek maddelerini azaltmak amacıyla gıda bağımlılık terapisi, uyku düzenini sağlayacak terapiler ve detoks protokolleri gibi kişinin ihtiyacına yönelik seanslardan tümünü veya birkaçını, gerekli ölçüde uygulamaktayız.

Fibromiyalji :

Fibromiyalji nedeni tespit edilemeyen, kaslarda, ensede, sırt, bel, kol, bacak ve kalça ekleminde belirgin ağrı ile seyreden yaygın vücut ağrılarıdır.  Bu kişilerde uyku bozuklukları, vücutta ağrılı hassas noktalar, eklemlerde sabah sertliği, ellerde ve kollarda uyuşma, şişlik hissi gibi şikayetler olup, sürekli halsizlik, yorgunluk, isteksizlik, mutsuzluk da eşlik edebilmektedir. Bağırsak çalışmasında düzensizlikler, kabızlık ve şişkinlik sık görülen şikayetlerdir. Bu kişilere yapılan tetkiklerde ağrıyı açıklayan bir bulguya rastlanmaz ve bu nedenle ağrıların nedeni psikolojik olarak algılanır.

Biorezonansla yapılan ağrı terapileriyle  fibromiyaljide büyük oranda iyileşme gerçekleşebilmektedir.

Ağrı seanslarıyla bireyin  hassas yapısına uygun ve kişiye özel terapi protokolleriyle  çok başarılı sonuçlar elde edilir.

Terapilerin Etkili Olduğu Yaygın Ağrı Türleri :

·   Eklem Ağrıları
·   Omurga Ağrıları
·   Ağrılı Romatizmal Hastalıklar
·   Spor Yaralanmalarına Bağlı Ağrılar
·   Bel ve Boyun Fıtığı Kaynaklı Ağrılar
·   Migren ve Diğer Baş Ağrıları
·   Ameliyat Sonrası Ağrılar
·   Sebebi Tanımlanamayan Ağrılar

·   Regl Dönemi Ağrıları

Biorezonans Danışma İçin Kayıt Olun

Biorezonans hakknında bilgi almak istiyorsanuz düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Bilgi almak için arayınız.