Whatsapp

Alkol Bırakma Tedavisi

Alkol Bırakma

Bu terapilerin amacı kişilerin alkolden zorlanmadan vazgeçmesini sağlamaktır.

Alkol bağımlılığı terapisi sonrasında alkol alma isteğinde azalma, alınan alkol miktarında belirgin düşüş ve kişinin alkolden tamamen kurtulmasına yardımcı olunmaktadır.

Kişinin alkol bağımlılık düzeyine göre uygulanan terapiyle,  geri dönmemek üzere alkolden tamamen kurtulabilecek olmasıyla birlikte,  alınan  tıbbi yöntemlere destek amacıyla birlikte de kullanılabilir.

Alkole karşı isteğin azaltılması  ve yoksunluk hissedilmemesi için, kişinin sık tükettiği alkol cinsleri üzerinden yapılan alkol bırakma terapisi çoğu kişi için yeterlidir. Ancak alkole bağımlı olma durumunun altında genellikle ruhsal problemler yatmaktadır.  Bu durumda merkezimizde uygulanan ruhsal destek seanslarıyla bu süreç desteklenmektedir.

Nasıl Uygulanır ?

Bu terapi bağımlılıklar için özelleştirilmiş bir biorezonans frekans silme işlemidir. Kişinin sık içtiği alkol türevleri cihaza yerleştirilerek frekans tespiti yapılır. Bağımlılık yapan maddeden alınan elektomanyetik titreşimler vücuttan silinerek  fiziksel bağımlılık ortadan kaldırılır.  Seanslar 4 gün ara ile 3 seans şeklinde uygulanır.  Daha fazla seansın gerekli olup olmadığına kişinin durumuna göre  daha sonra karar verilir. Rahat ve sakin bir ortamda terapi alan kişi rahatlama ve sakinleşme dışında hiçbir şey hissetmez. Bir seans 60 dakika sürmektedir.

Terapi Sonrası :

Terapinin etkisi ilk seansla birlikte başlamaktadır. Yani kişi alkol isteğinin net bir şekilde azaldığını hisseder. Eğer terapiden sonra kişi tekrar alkol alırsa, eskiden duyduğu keyfi alamadığını ve kendisi için alkolün anlamsızlaştığını deneyimler.

Uygulanan terapiler detoks/temizleme temellidir. Bu nedenle seanlardan birkaç gün önce bol su içmeye başlamak ve seanslardan sonraki birkaç gün devam etmek çok önemlidir.

Alkolü Azaltmak İçin :

Alkol terapileri sonrası bireyin  alkole yaklaşımı değişmektedir. Eğer kişi terapiden sonra alkol almaya devam ederse eskisi gibi keyif alamadığı ve eski tadı bulamadığı için kendisi için anlamsız hale gelen alkolü daha az ve daha seyrek tüketme eğilimi gösterecektir.

Bu terapi alkol tüketim miktarını azaltmakla birlikte etkisinin uzun süreli olması için 3 ila 6 aylık periyotlarda tekrarlanması gerekmektedir.

Alkolü Tamamen Bırakmak İçin :

Gama Rezonans olarak asıl hedefimiz bireylerin  alkolden tamamen kurtulmasıdır. Bunun için kişinin tamamen kararlı olması ve alkolizme neden olan ruhsal nedenleri göz ardı etmemesi gereklidir.  Danışanlarımıza gerek merkezimizde uyguladığımız ruhsal destek amaçlı Bach Çiçekleri terapilerinden, gerekse farklı psikolojik destek yöntemlerinden faydalanmasını öneririz. 

Biorezonans Danışma İçin Kayıt Olun

Biorezonans hakknında bilgi almak istiyorsanuz düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Bilgi almak için arayınız.