Whatsapp

Holistik (Bütüncül) Beslenme Danışmanlığı

Holistik (Bütüncül) Beslenme Danışmanlığı

Evrende hiçbir şey yalnız ve tek parça değildir. Vücut bunun en güzel örneğidir ve bir bütün olarak çalışır. İnsan, beden-ruh-zihin üçlüsünden oluşur.

Holistik tıp ya da bütüncül tıp bedenin tümüyle ilgilenir. Fizyolojisi, aklı, ruhu, duyguları ve bunların arasındaki bağlantıları ile kişiyi bir bütün olarak ele alır.

İnsan sadece bedenden ibaret olmadığına göre, BESLENME DE BÜTÜNSEL BİR KONUDUR.

Holistik bakış açısıyla sağlıklı bir zayıflama, sağlıklı bir yaşam için, insanı ruhsal-duygusal-bedensel-zihinsel olarak ele almak gereklidir. Bu bakış açısıyla insanı bir sistem gibi düşünüp, sistemin bir parçası bozulunca tüm sistemin bozulacağını bilmekteyiz.

Özellikle duygusal değişimler…!

Bazı zaman aç olduğu için değil duygusallaştığı için yer insanlar. Yerken kilo alma korkusu yaşar, ya da ne yediğinin farkına varmaz. Yiyecekleri kısıtlama ve yasaklama, fazla yeme, tüketilen gıdalar sonrasında pişmanlık ve suçluluk, kiloya dair utanç gibi durumlar kişinin yeme eylemine ve bedenine daha yargılayıcı olmasına ve çoğunlukla sıkıntının artmasına sebep olur. Bu da yeme eyleminin kendiliğindenliğini ve doğallığını zedeler.

Tüm bu nedenlerle, kişi üzüntü ya da kaygı, duygusal yeme sebebi her neyse bulup çıkarmalı ve o duygularla yüzleşmelidir.

Bizim buradaki hedefimiz, danışanlarımıza holistik bakış açısıyla ve deneyimlerimizle rehber olup, gerek kişiye özel hazırladığımız terapi protokolleri ve gerekse homeopatik remedilerle sağlıklı, mutlu ve doğal yaşam sürecini başlatmaktır.

Sonuç olarak; bireyin tüm farlılıklarının göz önünde bulundurulduğu, doğru beslenme alışkanlıklarına kolay ve zahmetsizce adapte olmasını sağlayan bütünsel yaklaşım, en pratik ve kalıcı çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır.